Blog
X talk

Fujifilm X-Talk s BoysPlayNice

Zpět na články
Sdílej tento článek

Martin Tůma utváří polovinu kreativního dua Boys Plays Nice, které již několik let hraje výraznou roli na poli české architektonické fotografie.

V rozhovoru s Davidem Gaberlem se baví o tom, co je v jejich podání “konceptuální fotografie” a jak se od roku 2012 jejich přístup k focení architektury postupně mění. Mimojiné se dozvíte i jak Martin Tůma vnímá konkurenci na českém trhu, jestli je pro něj umělá inteligence hrozbou nebo jak vznikl přístup BPN zachycovat architekturu i s důrazem na emoce.

Nově také Boys Play Nice přestoupili na fotoaparáty Fujifilm GFX 100 II, takže si v podcastu můžete poslechnout jaké jsou Martinovy první dojmy z focení.

Fujifilm X-Talk je k poslechu na podcastových platformách: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Co je Boys Play Nice?

Fotografické studio BoysPlayNice bylo založeno v roce 2008 Jakubem Skokanem a Martinem Tůmou.  Kluci představují současnou českou a slovenskou architekturu zcela osobitým způsobem, protože dlouhodobá zkušenost s fotografií architektury je vede k hledání nenásilných, srozumitelných a přesto působivých forem toho, jak předat jedinečnost architektonického díla. Současně se neustále vracejí ke vztahu architektury a fotografie. Dvě v principu tolik vzdálené formy umění mají společné kulturní východisko. Reagují na přírodníi urbánní prostředí, vznešenost forem, průmyslovou užitnost nebo líbivost a srozumitelnost popu. Prověřují hodnoty a experimentují.

Na svém kontě mají například cenu Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku, Czech Press photo, Sony world photography awards, Gosee awards.

 

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely