Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR

Zpět na články
Sdílej tento článek

Nový standard řady objektivů XF FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR kombinuje výkon spojený s vysokým rozlišením a kompaktní, lehkou konstrukci, díky čemuž exceluje v každé fotografické situaci.

TOKIO, 16. května 2024 – Společnost FUJIFILM Corporation (prezident a generální ředitel, zástupce ředitele: Teiichi Goto) oznamuje uvedení objektivu FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR (dále jen XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR).

Nový objektiv se připojuje k rozsáhlé řadě výměnných XF objektivů určených pro digitální bezzrcadlovky řady X, které jsou proslulé svou kompaktní a lehkou konstrukcí a vynikající kvalitou obrazu, kterou zajišťuje vlastní technologie reprodukce barev společnosti Fujifilm. 

Objektiv XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR je standardní zoom objektiv, který pokrývá rozsah ohniskových vzdáleností od širokoúhlého záběru 16mm (ekvivalent 24mm ve formátu 35mm) po záběr s ohniskovou vzdáleností 50mm (ekvivalent 76mm ve formátu 35mm). Kombinuje vysoký výkon, který se plně uplatní i s rozlišením 40,2 Mpix. Je tedy kompatibilní se snímačem X-Trans CMOS 5 HR a je navržen tak, aby podával nejlepší výsledky v celém rozsahu zoomu. Jedná se o nejlehčí zoom objektiv řady XF (přibližně 240g). Dále nabízí rychlé a vysoce přesné automatické zaostřování, zvětšení 0,3x na na ohnisku 50mm (ekvivalent zvětšení 0,45x u 35mm formátu) a konstrukci odolnou proti povětrnostním vlivům a nízkým teplotám (-10 °C), což umožňuje všestranné použití v širokém spektru fotografických situací.

Objektiv XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR pokrývá univerzální rozsah ohniskových vzdáleností, díky tomu je vhodný pro širokou škálu použití. Od širokoúhlého fotografování krajiny a architektury na cestách až po portrétní fotografii. Kromě schopnosti přenést vysoké rozlišení má také krátkou zaostřovací vzdálenost. Konečné zvětšení odpovídá zvětšení 0,45x v 35mm formátu, takže je tento objektiv vhodný pro fotografování jídla, řemesel, rostlin a dalších každodenních scén. Může být neustále nasazen na fotoaparátu a sloužit jako jediný objektiv, který ovšem plní roli více objektivů.

Současně s uvedením objektivu XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR plánuje naše společnost představit sety obsahující XF16-50mmF2,8-4,8 R LM WR s fotoaparáty FUJIFILM X-T50, FUJIFILM X-T5 a FUJIFILM X-S20, které mají stabilizaci snímače (IBIS). Spojení stabilizace ve fotoaparátu s novým objektivem dojde k maximalizaci výkonu.

Vlastnosti produktu

1. Pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností a umožňuje pořizovat vysoce kvalitní fotografie

  • Vnitřní uspořádání optické soustavy je tvořeno 9 skupinami s 11 členy. Najdeme zde 3 asférické a 3 ED členy. Tato optická soustava potlačuje chromatickou aberaci a přenáší vysoké rozlišení v celém rozsahu zoomu. 
  • Pokrývá všestranný rozsah ohniskových vzdáleností, od širokoúhlého záběru 16mm (ekvivalent 24mm v 35mm formátu), který využijete při fotografování krajiny a třeba i skupinek, až po střední teleobjektiv 50mm (ekvivalent 76mm v 35mm formátu), který je ideální pro portrétní fotografování. 
  • Na ohniskové vzdáleností 50mm dosahuje objektiv maximálního zvětšení 0,3× (ekvivalent maximálního zvětšení 0,45× v 35mm formátu). Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 24cm v celém rozsahu zoomu. Pro představu tedy můžete mít vzdálenost mezi předním členem objektivu a objektem pouze 15cm.

2. Díky lehké konstrukci snižuje zátěž při dlouhodobém fotografování bez ohledu na fotografický žánr

  • Díky optimalizaci byla snížena hmotnost objektivu přibližně na pouhých 240g, což z něj činí nejlehčí zoom objektiv v řadě XF a to při zachování přenosu vysokého rozlišení. Lehká konstrukce umožňuje snadnou manipulaci a výrazně zvyšuje pohodlí při použití tohoto všestranného standardního zoom objektivu.
  • Konstrukce s konstantní vnější délkou, kdy se objektiv během zoomování nevysouvá, poskytuje pohodlnější ovládání a zlepšuje pocit při fotografování.

3. Rychlé a přesné automatické ostření

  • Využívá metodu vnitřního zaostřování pomocí LM motoru ostření, který pohybuje celou jednou kompaktní a lehkou skupinou členů. Výsledkem je rychlé a přesné automatické zaostřování. Přispívá k němu zmenšení zaostřovacích členů. Toto řešení umožňuje zachytit okamžiky během přibližně 0,015 sekundy.*

*Rychlost automatického zaostřování na širokoúhlém konci. Měřeno pomocí metody měření v souladu se směrnicemi CIPA, při nasazení na digitální bezzrcadlovku „FUJIFILM X-T4“ s aktivovanou fázovou detekcí a zapnutým režimem vysokého výkonu.

4. Praktický objektiv s konstrukcí odolnou proti povětrnostním vlivům

  • Objektiv má konstrukci odolnou proti povětrnostním vlivům a nízkým teplotám (-10 °C). Je utěsněn na 13 místech tubusu objektivu. Můžete jej bez obav používat v široké škále fotografických situací, od fotografování v mírném dešti nebo prachu až po fotografování krajiny na zasněžených polích nebo u moře.

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely