Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme objektiv XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR

Zpět na články
Sdílej tento článek

Superteleobjektiv, který nabízí špičkovou kvalitu obrazu, lehkou konstrukci a vynikající rychlost.

Objektiv XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR pokrývá ohniskové vzdálenosti od teleobjektivu 150mm až po superteleobjektiv 600mm (ekvivalent 229mm – 914mm ve formátu 35mm filmu). Podporuje telekonvertory, a pokud je spojen s XF 2X TC WR telekonvertorem, tak je jeho rozsah až 1200mm (ekvivalent 1828mm ve formátu 35mm filmu), což umožňuje fotografování například zvířat, ptáků nebo sportovců na vysoké vzdálenosti. Objektiv se navíc může pochlubit lehkou konstrukcí, rychlým a vysoce přesným automatickým zaostřováním. Nabízí tedy perfektní ovladatelnost a vysoký výkon při sledování objektu i na nejdelší ohniskové vzdálenosti.

Jedná se o superteleobjektiv s ohniskovou vzdáleností až 600mm (ekvivalent 914mm na 35mm film). Rozsah superteleobjektivu je náchylný ke zhoršení obrazu vlivem axiální chromatické aberace, ale XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR využívá výhod své optické konstrukce, která se skládá z 24 optických členů v 17 skupinách včetně tří ED členů a čtyř Super ED členů. Nabízí pokročilou úroveň rozlišení obrazu v celé ploše a v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

Objektiv XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR byl navržen s důrazem na nízkou hmotnost. Výsledkem je objektiv bez výsuvného předního členu, který váží pouhých 1605g a má minimální posun v rozložení hmotnosti pro stabilní držení. Díky váze a kompaktnosti mají uživatelé jistotu snadného používání i při delších fotografických výpravách za divokou přírodou, divokým ptactvem nebo sportovní fotografií. Rychlý systém automatického zaostřování poháněný lineárním motorem ostření dosahuje dokonalého zaostření, které je nejen přesné, ale i rychlé. Přesnost je důležitá, protože u superteleobjektivů pracujeme často s malou hloubkou ostrosti.

Klíčové vlastnosti produktu:

1. Zoom objektiv se špičkovou kvalitou pokrývající nejdelší rozsah ohnisek ze všech FUJINON objektivů

 • Nový objektiv pokrývá nejdelší rozsah ohniskových vzdáleností ze všech FUJINON objektivů. Od teleobjektivu 150mm až po superteleobjektiv 600mm (ekvivalent 229mm – 914mm ve formátu 35mm filmu), takže je ideální volbou pro fotografování divoké přírody, ptáků a sportu.
 • Objektiv se skládá z 24 členů v 17 skupinách včetně tří ED členů a čtyř Super ED členů. Důkladně potlačuje axiální chromatickou aberaci, která je typická pro superteleobjektivy. Poskytuje vysokou úroveň rozlišení obrazu v celé ploše obrazu a v celém rozsahu zoomu.
 • Povrchová úprava HT-EBC, která se obvykle používá u objektivů pro televizní vysílání, byla použita na všech prvcích, aby bylo dosaženo vysoké propustnosti a nízké odrazivosti.
 • Podporuje telekonvertory “XF 2X TC WR“ a “XF 1,4X TC WR“. Ve spojení s XF 2X TC WR pokrývá tento objektiv ohniskové vzdálenosti od 300mm do 1200mm (ekvivalent 457mm – 1828mm ve formátu 35mm filmu).

2. Odolná a zároveň lehká konstrukce snižuje zátěž fotografa a umožňuje delší fotografování v různorodých situacích.

 • Váží pouhých 1605g, přestože se jedná o superteleobjektiv se zoomem dosahujícím až 600mm (ekvivalent 914mm u 35mm filmu). Dva Super ED členy jsou použity v konstrukci hned vpředu (nejdál od snímače). Výsledkem je tubus objektivu, který tímto přístupem zůstal malý při zachování pokročilé úrovně rozlišení obrazu. Použití systému Inner Zoom znamená, že tubus objektivu má jednoduchou, nerozšiřující se konstrukci. Výsledkem je lehký objektiv, který snadno zoomuje bez změny rozložení hmotnosti.
 • Tělo objektivu je matně stříbrné, aby se zmírnil nárůst jeho teploty během provozu. Tím se snižuje riziko zahřívání objektivu i při fotografování např. divoké přírody, ptáků nebo sportu v úmorném vedru.
 • Na vnitřní nosný rám objektivu je použita hořčíková slitina, aby byla udržena nízká hmotnost objektivu a vysoká odolnost.
 • Tubus objektivu je na 19 místech utěsněn proti povětrnostním vlivům, aby byla zajištěna odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům. Objektiv je schopen bez problémů pracovat při teplotách až -10 stupňů Celsia. Objektiv zvládá tropické teploty, mráz i vlhkost a je tedy ideální pro mnoho fotografických žánrů.

3. Mechanismus stabilizace obrazu s účinností 5 expozičních kroků

 • U superteleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 600mm (ekvivalent 914mm ve formátu 35mm filmu), který je aktuálně objektivem s největší ohniskovou vzdáleností ze všech FUJINON objektivů, se chvění fotoaparátu stává příliš velkým na to, aby se dalo kontrolovat pomocí stabilizace obrazu v těle. Proto je nutné použít jemnou stabilizaci přímo v objektivu. Objektiv XF150-600mmF5,6-8 R LM OIS WR je vybaven vysoce přesným snímacím a řídicím systémem, který nabízí účinnost optické stabilizace obrazu 5 expozičních kroků (dle měření CIPA). Takto účinná stabilizace je jedna z nejsilnějších pro superteleobjektivy, takže fotografování je snazší než kdykoli předtím. Uživatelé mohou při fotografování se superteleobjektivem z ruky plně využít mobilitu kompaktního bajonetu X.

 

4. Rozmanité funkce pro rychlé a tiché automatické ostření a snadné ovládání

 • Objektiv využívá systém Inner Focus (vnitřní ostření), který pohání kompaktní a lehkou skupinu objektivu, která slouží pro zaostření, lineárním motorem ostření. Toto řešení zajišťuje rychlé a tiché automatické zaostřování. Zaostření je dosaženo za pouhých 0,25 sekundy.
 • Funkce předvolby zaostření znamená, že si objektiv pamatuje zaostření pro místo předem definované tlačítkem SET. Uživatelé mohou pokračovat ve fotografování, aniž by museli znovu nastavovat zaostření na cílový objekt.
 • Další funkcí je omezovač zaostření, který umožňuje uživatelům omezit rozsah automatického zaostřování objektivu. To může účinně zkrátit dobu automatického zaostřování při fotografování objektu vzdáleného 5 metrů a více. Funkci Focus Limiter lze aktivovat pomocí voliče rozsahu zaostření.

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely