Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

FUJINON GF500mmF5.6 R LM OIS WR

Zpět na články
Sdílej tento článek

Představujeme teleobjektiv, který rozšiřuje fotografický rozsah fotoaparátů řady GFX FUJINON GF500mmF5.6 R LM OIS WR. Díky lehké konstrukci, výkonné stabilizaci obrazu a rychlému, vysoce přesnému automatickému ostření otevírá nové možnosti fotografování superteleobjektivem.

TOKIO, 16. května 2024 – Společnost FUJIFILM Corporation (prezident a generální ředitel, zástupce ředitele: Teiichi Goto) oznamuje, že v červnu 2024 uvede na trh objektiv „FUJINON GF500mmF5.6 R LM OIS WR“ (dále jen GF500mmF5.6 R LM OIS WR). Nový objektiv se připojí k řadě objektivů GF, tj. výměnných objektivů pro digitální bezzrcadlovky Fujifilm řady GFX, které jsou vybavené velkoformátovým snímačem* o velikosti přibližně 1,7 násobku 35mm full-frame snímače.

*Obrazový snímač s úhlopříčkou 55mm (43,8mm x 32,9mm), který je přibližně 1,7krát větší než 35mm full-frame snímač.

Objektiv GF500mmF5.6 R LM OIS WR je superteleobjektiv se základní ohniskovou vzdáleností 500mm (ekvivalent 396mm v 35mm formátu), což z něj činí objektiv s nejdelší ohniskovou vzdáleností v řadě objektivů GF (od 16.5.2024). V kombinaci s telekonvertorem Fujinon GF1,4x TC WR, který prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu, dosahuje maximální ohniskové vzdálenosti 700mm (ekvivalent 554mm v 35mm formátu). Přestože se jedná o superteleobjektiv, váží přibližně 1 375g (bez krytky objektivu, sluneční clony a stativového držáku) a díky tomu je velmi snadno použitelný v mnoha fotografických situacích.

Kombinace výkonného teleobjektivu GF500mmF5.6 R LM OIS WR a vysokého rozlišení, kterým se pyšní řada GFX, vede k synergickému efektu, který umožňuje přesnou reprodukci jemných detailů. Tento objektiv dokáže dokonale zachytit pot odlétající ze sportovců během rozhodujících sportovních okamžiků, vrásky na kůži divokých zvířat a jednotlivá pírka ptáků, čímž přináší vysokou úroveň realismu a množství detailů, které nelze vnímat pouhým okem. Miniaturizací obvykle velkého a těžkého superteleobjektivu ve spojení s rychlým a vysoce přesným automatickým zaostřováním je možné s GFX řadou fotografovat sport, divokou přírodu, ptáky a všechny další žánry, ve kterých je potřeba být snadno mobilní. Navíc díky vylepšené přesnosti snímání stabilizace obrazu a optimální mechanické konstrukci dosahuje stabilizace obrazu až 6,0 expozičních stop (dle měření CIPA). Můžete si tak pohodlně užívat fotografování z ruky i s takto velkou ohniskovou vzdáleností, která je normálně náchylnější na chvění obrazu. Spojením fotoaparátů řady GFX s objektivem GF500mmF5,6 R LM OIS WR se otevírají nové možnosti a nové kreativní přístupy v ohniskové vzdálenosti, kde běžně dominují 35mm full-frame fotoaparáty.

Vlastnosti produktu

1. Nejdelší pevný teleobjektiv řady GF

  • Je vybaven ohniskovou vzdáleností 500mm (ekvivalent 396mm ve formátu 35mm), což z něj činí nejdelší objektiv v historii řady GF. Je vynikající pro fotografování sportu, divoké přírody a ptáků.
  • V kombinaci s telekonvertorem Fujinon GF1,4x TC WR, který prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu, dosahuje pak maximální ohniskové vzdálenosti odpovídající 700mm (ekvivalent 554mm ve 35mm formátu).
  • Adaptuje luxusní konstrukci objektivu složenou ze 14 skupin a 21 členů, včetně dvou Super ED členů a pěti ED členů, čímž účinně potlačuje chromatickou aberaci specifickou pro superteleobjektivy a dosahuje perfektního přenosu vysokého rozlišení. Přesně zachycuje nejjemnější detaily, které přesahují úroveň viditelnou pouhým okem.

2. Díky kombinaci lehké konstrukce a odolnosti snižuje zátěž při dlouhotrvajícím fotografování v jakékoli situaci

  • Přepracováním konstrukčních prvků bylo dosaženo extrémně lehké konstrukce. Hmotnost objektivu je přibližně 1 375g, což převrací zažité představy o teleobjektivech pro řadu GFX. Kromě lehké konstrukce bylo dosaženo optimálního uspořádání ED členů a Super ED členů, aby byla minimalizována chromatická aberace, která by se běžně objevuje při zmenšování rozměrů. GF500mmF5.6 R LM OIS WR vyniká jak kompaktností, tak lehkou konstrukcí s vysokým optickým výkonem a schopností přenášet vysoké rozlišení.
  • Přestože se jedná o teleobjektiv, který má tendenci mít větší přední člen a tedy větší váhu v přední části, je optimalizací umístění prvků dosaženo pohodlného držení bez pocitu hmotnosti v oblasti prvního členu objektivu. Užijte si pohodlné a méně zatěžující fotografování superteleobjektivem. 
  • Objektiv využívá konstrukci odolnou proti povětrnostním vlivům a nízkým teplotám do -10°C. Utěsněno je 18 bodů na tubusu objektivu. Přední člen objektivu je navíc potažen fluorem, což zajišťuje voděodpudivost a odolnost proti zamazání. Objektiv lze s klidným svědomím používat při dlouhodobém fotografování v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

3. Výkonná stabilizace obrazu s 6,0 expozičními kroky

  • Zlepšením přesnosti snímání otřesů fotoaparátu a zavedením optimální konstrukce mechanismu stabilizace obrazu dosahuje účinnosti až 6,0 expozičních kroků. Můžete si tak pohodlně užívat fotografování z ruky i se superteleobjektivem, kde je běžně větší pravděpodobnost výskytu chvění obrazu.

4. Rychlé a přesné automatické ostření s pohodlným ovládáním

  • Pro zachování přenosu vysokého rozlišení je použit systém vnitřního zaostřování, který zahrnuje menší a lehčí zaostřovací člen. Ostření zaostřovací skupiny realizuje lineární motor ostření. Toto řešení umožňuje rychlé a tiché automatické zaostřování (AF) s minimálním zpožděním přibližně 0,31s*. I při fotografování superteleobjektivem je vyžadováno přesné zaostření, které realizuje lineární motor ostření. Zachyťte přesně fotografovaný objekt, aniž byste přišli o rozhodující okamžiky.
  • Funkce předvolby zaostření je vytvořena tak, aby bylo možné předostřit na předem definované místo pomocí tlačítka předvolby zaostření**. Tím se snižuje zátěž uživatelů při obsluze, protože nemusí znovu nastavovat zaostření na cílový objekt.
  • Objektiv je také vybaven omezovačem zaostření***, který umožňuje uživatelům omezit rozsah automatického zaostřování objektivu. Tato funkce může účinně zkrátit dobu automatického zaostřování při fotografování objektu, který je například vzdálen pět metrů a více.
  • Tlačítko pro ovládání zaostření je umístěno na přední hraně tubusu objektivu. Stisknutím tohoto tlačítka můžete okamžitě vyvolat funkci, kterou jste přiřadili pomocí voliče zaostření, a zajistit tak plynulý chod AF.

* Rychlost automatického zaostřování na konci teleobjektivu pomocí metody měření v souladu se směrnicemi CIPA při nasazení na bezzrcadlový digitální fotoaparát „FUJIFILM GFX100 II“ s aktivovanou fázovou detekcí AF a zapnutým režimem vysokého výkonu.

** Pro ovládání „tlačítka SET“, „tlačítka ovládání zaostření“ a „přepínače výběru zaostření“ na fotoaparátu FUJIFILM GFX50S je nutné aktualizovat tělo fotoaparátu na verzi 3.10 nebo novější.

*** Funkce omezovače zaostření se aktivuje pomocí přepínače rozsahu zaostření.

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely