Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme objektiv FUJINON GF55mmF1.7 R WR

Zpět na články
Sdílej tento článek

Nový objektiv se připojuje k řadě objektivů GF, tj. výměnných objektivů pro digitální bezzrcadlovky Fujifilm řady GFX vybavené středoformátovým snímačem*1 o velikosti 1,7násobku 35mm plnoformátového snímače.

Objektiv GF55mmF1.7 R WR je základní objektiv s velkou světelností a standardní ohniskovou vzdáleností 55 mm (ekvivalent 44 mm u 35mm filmového formátu). Schopnost velkého formátu je kombinována s krémovým bokehem charakteristickým pro velkou maximální clonu, díky čemuž hlavní objekt vynikne na rozostřeném pozadí. Ohnisková vzdálenost objektivu poskytuje zorné pole blízké zornému poli lidského zraku a vytváří tak přirozenou perspektivu. Díky tomu je ideální pro snímky s velkým množstvím informací, které zachycují vztah hlavního objektu k pozadí, a také pro portréty s ostrým objektem na pozadí s krásným bokehem. Ohnisková vzdálenost 55 mm je stejná jako úhlopříčka charakteristického středoformátového snímače řady GFX, který má rozměry 43,8 mm x 32,9 mm. Základní objektiv GF55mmF1.7 R WR s velkou světelností je novým přírůstkem do řady výměnných objektivů Fujifilm, který přináší to nejlepší z středoformátových fotoaparátů.

Objektiv GF55mmF1.7 R WR se skládá ze 14 prvků v 10 skupinách včetně dvou prvků ED a dvou asférických prvků, které zajišťují vysokou úroveň rozlišení obrazu a krémový bokeh. Objektiv je vybaven optimálně rozmístěnými asférickými prvky a velkoryse využívá osmičlennou skupinu zaostřovacích čoček včetně jednoho z asférických prvků a dvou prvků ED. To účinně kontroluje posuny chromatické aberace, sférické aberace a komatické aberace při změně polohy zaostření a zajišťuje jemný krémový bokeh a pokročilý výkon při rozlišení obrazu, což jsou vlastnosti objektivů s velkou světelností. Maximální světelnost F1,7 a velkorysé složení 14 členů objektivu v 10 skupinách jsou doplněny použitím středoformátového obrazového snímače, který vytváří krémový bokeh a pokročilé popisné schopnosti. Objektiv má normální ohniskovou vzdálenost, takže je velmi univerzální ve všech fotografických situacích. Uživatelé si mohou naplno vychutnat půvab středoformátového snímače v žánrech od každodenních momentek až po plnohodnotné portréty v interiéru i exteriéru.

Pokročilý výkon při řešení obrazu a krásný bokeh

  • Asférické prvky byly vyrobeny s velmi vysokou přesností, aby se minimalizoval efekt cibulového prstence, a to pomocí formy zpracované s tolerancí 1/100 000th Jeden z těchto prvků je umístěn těsně za clonovým kroužkem, aby kontroloval sférickou aberaci a zároveň zmírnil zadní rozmazání. Druhý asférický prvek je umístěn vzadu, blíže k objímce objektivu, aby kontroloval světelné paprsky a dosáhl tak ostrosti od okraje k okraji.
  • Skupina zaostřovacích čoček je velkoryse vybavena osmi prvky včetně jednoho asférického prvku a dvou prvků ED, které umožňují dosáhnout pokročilého rozlišení obrazu v celém rozsahu zaostření. Axiální chromatická aberace je minimalizována a vytváří měkký a krásný bokeh s tlumenými barevnými tóny. Tím se zvýšila kvalita bokehu, která je charakteristická pro objektivy s velkou světelností používané na středoformátovém snímači.
  • Jako přední člen a také v zaostřovací skupině se pro snížení aberace používají vysoce refrakční prvky, které potlačují kolísání aberace a které se obvykle používají u objektivů pro filmové kamery. Tím se kontroluje sférická aberace a snižují se výkonnostní posuny, k nimž dochází při pohybu zaostřovací skupiny, aby se zachoval pokročilý výkon rozlišení obrazu bez ohledu na polohu zaostření.
  • Jedná se o první objektiv GF, který používá 11 lamel clony pro dosažení téměř dokonalého kruhu v cloně. Díky tomu může objektiv vytvářet zaoblený bokeh, i když je objektiv mírně zastaven z široce otevřené clony, a vytváří tak krásný bokeh v nejrůznějších fotografických scénách.

Volnost fotografování při běžné ohniskové vzdálenosti díky velké cloně

  • Objektiv má běžnou ohniskovou vzdálenost 55 mm (ekvivalent 44 mm u 35mm filmového formátu), takže je velmi univerzální ve všech fotografických situacích. Uživatelé si mohou naplno vychutnat půvab středoformátového snímače v žánrech od běžných každodenních snímků až po pouliční fotografii, která zachycuje vztah hlavního objektu k pozadí a plně využívá velkou maximální clonu F1,7.

Funkce automatického ostření poháněná vyvinutým stejnosměrným motorem pro rychlé a přesné automatické ostření

  • Objektiv GF55mmF1.7 R WR využívá stejnosměrný motor, který přesně ovládá zaostřovací skupinu obsahující clonovou jednotku a osm prvků, které zajišťují pokročilé rozlišení obrazu a krásný bokeh. Motor umožňuje objektivu rychle a přesně automaticky zaostřit na objekt, a to i při fotografování s malou hloubkou ostrosti, aby uživatelé měli jistotu, že zachytí rozhodující fotografické příležitosti.

Odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům a schopnost provozu při teplotě -10 ℃ pro lepší praktickou použitelnost

  • Tubus objektivu je na devíti místech utěsněn proti povětrnostním vlivům, aby byla zajištěna odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům a schopnost pracovat při teplotách až -10 ℃. To znamená, že uživatelé mohou objektiv s klidným svědomím používat k fotografování venku za mírného deště nebo na prašných venkovních místech.
  • Díky použití velmi přesných asférických členů a optimalizované konstrukci objektivu váží tento objektiv pouze 780 g a měří 99,3 mm na délku, přestože se jedná o středoformátový objektiv s větší světelností a maximální clonou F1,7. To snižuje námahu uživatelů při chůzi s objektivem nasazeným na fotoaparátu a dodává další pocit mobility jako standardní objektiv pro chůzi.

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely