Blog
Recenze

Autor: Petr Horák

New York s X-H2

Zpět na články
Sdílej tento článek

Miluji New York a mám za sebou již dvě návštěvy tohoto fascinujícího města. Tentokrát jsem se rozhodl vytvořit nezapomenutelný foto content se svými přáteli z řad modelek a kameramanů. Hlavním cílem bylo, aby celý zážitek probíhal bez stresu a byl pro nás všechny příjemnou dovolenou. Procházeli jsme se po městě, spontánně fotili streetové fotky a užívali jsme si zábavu ve skvělé partě.

Dlouho jsem zvažoval možnost vyzkoušet jinou značku foto techniky a posunout tak svoji kreativitu zase o úroveň dál. Krátce před odletem do New Yorku se mi naskytla příležitost zapůjčit si techniku od značky Fujifilm, kterou již dlouhé roky sleduji. Konkrétně jsem dostal k dispozici 40ti-megapixelový Fujifilm X-H2 a k tomu objektivy Fujinon XF 18mm 1.4 a Fujinon XF 33mm 1.4.

Hned mě zaujala váha celého setu, a představoval jsem si, jak by bylo skvělé mít to na svatební sezónu, když fotím více než 30 svateb za rok. Jedná se o opravdu lehkou a skladnou digitální bezzrcadlovku.

Všechny potřebné moderní funkce jsou k dispozici, a tak jsem se cítil hned jako doma. To, co mě však nejvíce nadchlo, bylo nastavení barevného profilu (filmové simulace) a výstup ve formátu JPG.  Pro vášnivého cestovatele jako jsem já, který chce sdílet okamžité dojmy, je výsledek v podobě parádního jpg připraveného k okamžitému sdílení k nezaplacení.

Zkušenost s technikou od Fujifilmu jsem si neskutečně užil. Nemohu se dočkat další příležitosti vyzkoušet i jiné objektivy. Na novou sezónu cítím, že jsem připraven udělat velký přechod pod křídla této značky.

‚ 

Tým tvořil fotograf Petr Horák (@pthorak), kameramani Zdeněk Novotný (@cpromo) a František Hašek (@hasaaneek), a skvělé modelky Lucie Matějková (@efflie), Vlasta Ulrichová (@at.ulrich) a Zuzana Vondrušková (@zuzivondruskova).

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely