Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme fotoaparát GFX 100II

Zpět na články
Sdílej tento článek

Fotoaparát GFX100 II je vybaven nově vyvinutým 102MP vysokorychlostním obrazovým snímačem "GFX 102MP CMOS II HS" a vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu "X-Processor 5", který poskytuje až dvojnásobnou rychlost čtení signálu ve srovnání se současným modelem. Jedná se o nový vlajkový model řady GFX, který přináší výrazné zlepšení výkonu při sériovém snímání, automatickém zaostřování a nahrávání videa.

Fotoaparát GFX 100II se může pochlubit vynikající kvalitou obrazu díky použití středoformátového snímače, který poskytuje bohatou tonální reprodukci a výrazné trojrozměrné definice. Nejnovější vysokorychlostní obrazový snímač ve spojení s vysokorychlostním motorem pro zpracování obrazu navíc umožnil poprvé do řady GFX přenést automatické zaostřování s detekcí objektu založené na umělé inteligenci vyvinuté pomocí technologie Deep Learning a také nejnovější algoritmus prediktivního automatického zaostřování vyvinutý u modelu X-H2S. Zlepšil se také výkon sériového snímání na 8,0 snímků za sekundu , aby se rozšířil záběr žánrů od kategorií módy, reklamy a krajiny až po sportovní a zpravodajskou fotografii, kde je vysokorychlostní výkon nezbytný.

 

Použití nového snímače vedlo také k výraznému zvýšení výkonu při záznamu videa. Fotoaparát dokáže interně zaznamenávat 10bitové video 4K/60P 4:2:2 a poprvé v řadě GFX podporuje video 8K/30P. Nabízí také nové režimy „Video Formátu“, které využívají vlastností středoformátového snímače. Fotoaparát podporuje různé objektivy, včetně série Premista a anamorfních objektivů s redukcí. To umožňuje pořizovat videozáznamy ve všestranné škále situací, které doplňuje také zvýšená rychlost čtení ze snímače a sledovací automatické zaostřování.

Zvýšení výkonu přináší také rozšiřitelnost systému. Tělo fotoaparátu GFX100 II je vybaveno ethernetovým portem a konektory HDMI typu A a USB-C pro další možnosti připojení externích zařízení. Podpora cloudové služby „Frame.io Camera to Cloud“ a možnost synchronizovat time code s ATMOS AirGlu™ BT zefektivňuje pracovní postupy uživatelů.

Kvalita snímků je zvýšena zavedením minimální základní citlivosti ISO80 a režimu nové filmové simulace „REALA ACE“. Mezi hardwarová vylepšení patří až osmi kroková pětiosá stabilizace obrazu (IBIS), zvětšení hledáčku 1,0x a elektronický hledáček s vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů. Mezi nové konstrukční prvky těla fotoaparátu patří velký sub-LCD displej a nakloněný horní panel. GFX100 II představuje evoluci oproti současnému modelu ve všech oblastech, tak aby vyhověl potřebám profesionálních fotografů a kameramanů.

O novinkách:

 1.  102MP obrazový snímač GFX 102MP CMOS II HS: Umožňuje sériové snímání rychlostí až 8,0 snímků za sekundu. Uživatelé si mohou vychutnat sériové snímání v rychlých intervalech zcela bez stresu také díky posílené vyrovnávací paměti. Použití nového snímače umožnilo interně nahrávat video v rozlišení 4K/60P a dokonce i 8K/30P 4:2:2 v 10bitovém záznamu.
 2. X-Processor 5:  První fotoaparát s automatickým zaostřování s detekcí objektů na bázi umělé inteligence. Díky výkonu umělé inteligence nyní fotoaparát dokáže rozpoznat zvířata, ptáky, auta, motocykly, jízdní kola, letadla, vlaky, hmyz a drony. Byla přidána funkce sledování AF i pro záznam videa. Uživatelé mohou dotykem na obrazovce určit objekt, který má být sledován při natáčení v režimu AF-C + Wide / Tracking AF.
 3. Hledáček EVF s velkým zvětšením a vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů a zvětšením 1,0x. Potlačuje paralaxu a zkreslení, k nimž obvykle dochází při posunutí polohy očí při používání hledáčku, a poskytuje tak hvězdnou viditelnost. EVF se může pochlubit plynulou frekvencí snímání a to  přibližně 120 snímků za sekundu.
 4. Funkci Zone AF fotoaparátu lze nyní přizpůsobit. Tvar oblasti AF lze upravit tak, aby vyhovoval situaci při fotografování a automatické zaostřování bylo přesnější.
 5. Základní minimální citlivost ISO80: Při nastavení citlivosti snímače na ISO80 dokáže fotoaparát pořizovat snímky s větším dynamickým rozsahem a nižším šumem než u předchozího modelu
 6. Nový režim filmové simulace „REALA ACE“: Fotoaparát GFX100 II je vybaven celkem 20 režimy filmové simulace včetně nového režimu „REALA ACE“, který snímkům dodává rozmanitou škálu výrazných tónů. „REALA ACE“ nabízí věrnou reprodukci barev a vysoce kontrastní tonalitu, takže je vhodný pro jakékoli objekty a situace.
 7. HEIF: formát který poskytuje 10bitovou barevnou hloubku při zachování velikosti souboru na 70 % dat JPEG, což umožňuje ukládání snímků s vyšší kvalitou a efektivitou.
 8. Tři kodeky Apple ProRes , tj. Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 a Apple ProRes 422 LT. Při natáčení v kodeku Apple ProRes může fotoaparát používat proxy záznam videa, například Apple ProRes 422 Proxy, který snižuje pracovní zátěž při úpravách videa a zefektivňuje tak celkový pracovní postup od natáčení až po postprodukci.
 9. F-Log2 s dynamickým rozsahem rozšířeným na více než 14 stupňů . Toto vylepšení umožňuje záznam videa s obohacenou tonalitou, čímž se výrazně rozšiřuje postprodukční potenciál.
 10. Nový mechanismus IBIS: zvyšuje přesnost stabilizace tím, že využívá informace o obraze k detekci chvění fotoaparátu. Výsledkem je až osmi kroková pětiosá stabilizace. Uživatelé mohou snadno fotografovat z ruky i v situacích se slabým osvětlením, jako je noční krajina.
 11. Pixel Shift Multi-Shot: Funkce umožňuje 4násobné rozlišení a přesnou reprodukci barev. IBIS je přesně řízen tak, aby posunul obrazový snímač o 0,5 pixelu a pořídil 16 snímků RAW v rychlém sledu.
 12. Vylepšené tělo fotoaparátu: Nová textura BISHAMON-TEX je použita pro maximální přilnavost fotoaparátu při držení v ruce v různých úhlech. Horní panel je mírně nakloněn směrem k uživateli, takže nastavení fotoaparátu lze zkontrolovat velmi rychlým pohledem. Monitor sub-LCD v horní části je větší než u předchozích modelů s aktualizovaným designem grafického uživatelského rozhraní pro lepší viditelnost. Byla zlepšena ovladatelnost různých tlačítek. Tři tlačítka Fn s rozšířenou ovladatelností jsou umístěna v horní části gripu, aby se zajistila bezchybná obsluha fotoaparátu při změně podmínek fotografování.

V kombinaci s kompatibilním zařízením ATOMOS HDMI lze výstup videa RAW z fotoaparátu GFX100 II zaznamenávat jako 12bitový Apple ProRes RAW v rozlišení až 8K a snímkovou frekvencí až 29,97 snímků za sekundu. S technologií Blackmagic Design Video Assist 12G HDR lze výstup videa RAW z fotoaparátu zaznamenat jako Blackmagic RAW v rozlišení až 8K a snímkovou frekvencí až 29,97 snímků za sekundu. Kamera podporuje synchronizovat time code s ATOMOS AirGlu™ BT. To umožňuje bezproblémovou synchronizaci časového kódu s více kamerami, což vyhovuje požadavkům různých videoprodukcím.

Další nové funkce usnadňující natáčení videa:

 1. Zobrazení vektorskopu tvaru vlny
 2. Přidání nové mapy zaostření funkce MF-assist
 3. Přidání režimu priority rozsahu F-log2 D

 

Rozsáhlá rozšiřitelnost systému

Tělo fotoaparátu je vybaveno ethernetovým portem a konektory HDMI typu A a USB-C, které výrazně rozšiřují možnosti připojení k externím zařízením pro různé kombinace periferií. Přes USB-C lze připojit externí SSD disk a nahrávat fotografie a video přímo na externí SDD disk v libovolném režimu nebo formátu včetně 4K/60P a 8K/30P. 

Kamera podporuje cloudovou službu „Frame.io Camera to Cloud“, takže soubory Apple ProRes Proxy a řadu dalších videosouborů lze nahrávat přímo na Frame.io, což výrazně zjednodušuje pracovní postup od natáčení po střih.

Fotoaparát je vybaven dvěma sloty pro karty CFexpressTM typu B a SD. Použití karty CFexpressTM typu B s vysokou rychlostí zápisu přináší plný video výkon fotoaparátu GFX100 II.*13 *14

Volitelné příslušenství

 1. Vertikální bateriový grip „VG-GFX II“: odolný proti prachu a povětrnostním vlivům a je schopen provozu při teplotách až -10 ℃. Pojme dvě velkokapacitní baterie „NP-W235“. Tlačítka jsou umístěna na přístupných místech, abyste mohli fotografovat stejně snadno a pohodlně, jako když fotoaparát držíte vodorovně.
 2.  Chladicí ventilátor „FAN-001″: pomáhá při natáčení videa po delší dobu nebo v prostředí s vysokou teplotou. Může být připevněn k zadní straně těla kamery a napájen zcela bez kabelů, aby se prodloužila doba nepřetržitého natáčení videa při vysokých teplotách bez obav z poruchy způsobené teplem.
 3. Adaptér pro naklápění EVF „EVF-TL1“: Připevněním tohoto příslušenství mezi tělo fotoaparátu a jednotku EVF lze měnit úhel nasazení EVF v rozsahu 0°∼90° při horizontálním snímání a -45°∼+45° při vertikálním snímání. To umožní uživatelům fotografovat z různých úhlů při použití hledáčku, čímž se výrazně zvýší volnost polohy fotoaparátu a rozsah výrazů.

 

 

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely