Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme objektiv XF18-120mmF4 LM PZ WR

Zpět na články
Sdílej tento článek

Všestranný zoom objektiv, který se hodí do všech situací je vhodný na fotografování i natáčení videa.

Objektiv XF18-120mmF4 LM PZ WR pokrývá ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého 18mm až po teleobjektiv 120mm (ekvivalent 27mm – 183mm ve formátu 35mm filmu). Vysoce všestranný 6,7 násobný výkonný zoom v kompaktním provedení usnadňuje fotografování v různých situacích – od krajin po portrét. Objektiv je navíc schopen produkovat video ve špičkové kvalitě, kterou společnost FUJIFILM pěstovala po mnoho let, kdy vyráběla objektivy pro televizní produkce. Tento objektiv sám o sobě uspokojí potřeby po vysoce kvalitních snímcích.

Je to výkonný zoom objektiv pokrývající ohniskové vzdálenosti od 18mm na širokoúhlém konci až po 120mm na konci teleobjektivu (ekvivalent 27mm – 183mm na 35mm filmovém formátu). Nabízí konstantní maximální světelnost F4,0 v celém rozsahu zoomu a maximální poměr zvětšení je x0,2 pro pořizování detailních záběrů. XF18-120mmF4 LM PZ WR je univerzální a lze ho tedy použít v mnoha fotografických žánrech – od krajiny po portrét. Clona objektivu F4 vám poskytne na 120mm konci krásně rozostřené pozadí.

Objektiv XF18-120mmF4 LM PZ WR se dobře hodí k natáčení videa, protože potlačuje změnu úhlu záběru při ostření a posun optické osy při zoomování. Uživatelé mohou při natáčení videa klidně zoomovat a přeostřovat, což usnadňuje tvorbu videí špičkové kvality. Kromě běžných kroužků pro zoom a zaostřování je objektiv vybaven dalšími funkcemi pro natáčení videa, tj. ovládacím kroužkem s proměnlivým zoomem / zaostřením a tlačítkem zoomu pro konstantní zoomování. Tyto všestranné video funkce byly přidány pouze díky zkušenostem značky FUJINON, která vyrobila řadu vysílacích a filmových objektivů v bohaté minulosti firmy.

Klíčové vlastnosti:

1. Široký rozsah ohniskových vzdáleností pro vynikající fotografie a videa

 • Objektiv se skládá z 15 optických členů ve 12 skupinách, včetně tří asférických členů a tří ED členů, které účinně potlačují sférickou aberaci, zkreslení, chromatickou aberaci a zajišťují vynikající rozlišení obrazu. Uživatelé mohou přesně zachytit jemné detaily při fotografování například krajiny v širokoúhlém záběru i při fotografování objektu zblízka teleobjektivem, např. portrétu.
 • Optimální umístění zaostřovacího členu opticky potlačuje posun při zaostřování. Pokročilá technologie, na níž jsou postaveny objektivy FUJINON pro filmování, redukuje dopad změny zorného úhlu, který vzniká při zaostřování během natáčení videa. Nabízí tak vynikající zážitek z natáčení.
 • Asférické a ED členy jsou efektivně rozmístěny tak, aby bylo dosaženo 6,7násobného zoomu, ale i kompaktní konstrukce. Zároveň objektiv nabízí maximální světelnost F4,0 v celém rozsahu zoomu.
 • Optimální umístění asférických členů umožňuje fotografování zblízka při maximálním poměru zvětšení x0,2. Minimální zaostřovací vzdálenost je pouhých 46cm od nejpřednějšího členu objektivu. V rozsahu teleobjektivu, který sahá až k ohniskové vzdálenosti 120mm (ekvivalent 183mm u 35mm filmového formátu), se objektiv může přiblížit k objektu tak, že vyplní celý záběr.

2. Rychlé a vysoce přesné automatické zaostřování

 • Objektiv využívá systém Inner Focus (vnitřní ostření), který pohání kompaktní a lehkou zaostřovací skupinu pomocí lineárního motoru. Kompaktní konstrukce skupiny zaostřovacích čoček usnadňuje přesné automatické zaostřování s rychlostí přibližně 0,02 sekundy , díky čemuž uživatelé nepropásnou ty správné situace k vytvoření snímku.
 • Schopnost sledování objektu pomocí automatického zaostření se výrazně zlepší, pokud je nasazen na dnes rovněž oznámeném fotoaparátu FUJIFILM X-H2S. Objektiv podporuje vysokorychlostní mechanismus ostření fotoaparátu, který udržuje přirozené zaostření na pohybující se objektu i během natáčení videa.

3. Rozmanité funkce natáčení videa, které usnadňují vaši tvorbu

 • Ovládání pohonu clony bylo aktualizováno tak, aby úspěšně potlačilo posun expozice spojený s úpravami clony. Při změně úrovně jasu přechází clona plynule, takže uživatelé mohou pohodlně natáčet scény s rychlou změnou jasu.
 • Objektiv je vybaven ovládacím kroužkem zoomu / zaostřování, který umožňuje uživatelům ovládat zoom nebo zaostřování proměnlivou rychlostí. Během natáčení videa mohou uživatelé ovládat rychlost zoomování nebo zaostřování přesně podle svých záměrů a získat tak větší volnost při tvorbě videozáznamů.
 • Objektiv je také vybaven tlačítkem zoomu, které dokáže řídit zoomování konstantní rychlostí (*2), což umožňuje každému zvládnout natáčení videa, které zahrnuje zoomování, které by mělo být plynulé.
 • V kombinaci s bezzrcadlovým digitálním fotoaparátem „FUJIFILM X-H2S“ a volitelným příslušenstvím „FT-XH“, které bylo dnes rovněž oznámeno, lze tento objektiv použít k natáčení videa i vzdáleně. Objektiv a s ním použitý fotoaparát lze ovládat online a umožnit tak natáčení více kamerami. Toto řešení vám umožní natáčení v situacích, kdy nemáte k dispozici dostatek personálu.

4.  Kompaktní a lehká konstrukce

 • Asférické a ED členy jsou efektivně umístěny tak, aby bylo dosaženo konstrukce s hmotností pouhých 460 g, délkou 123,5 mm a průměrem závitu filtru 72mm. Může se tedy pochlubit kompaktními rozměry navzdory širokému pokrytí ohniskových vzdáleností.
 • Použití systému Inner Zoom (vnitřní ostření) znamená, že tubus objektivu má jednoduchou, nerozšiřující se konstrukci. Výsledkem je lehký objektiv, který snadno zoomuje bez změny rozložení hmotnosti. Navíc namísto běžného vačkového tubusu, při kterém se tubus objektivu otáčí, tento objektiv používá mechanismus plynulého zoomu, který lineárně pohání skupinu čoček zoomu krokovým motorem, čímž je dosaženo kvalitního zoomu bez posunu optické osy v celém rozsahu zoomu.

5. Konstrukce odolná proti prachu a povětrnostním vlivům, schopná provozu při nízkých teplotách

 • Tubus objektivu je na 13 místech utěsněn proti povětrnostním vlivům, aby byla zajištěna odolnost proti prachu a vlhkosti. Objektiv je schopen pracovat při teplotách až -10 stupňů Celsia. Odolnost poskytuje uživatelům klid pro fotografování v jakýchkoli situacích.

 

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely