Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme Fujifilm X100VI

Zpět na články
Sdílej tento článek

Kromě toho, že se může pochlubit nejnovějším senzorem a procesorem Fujifilmu, je X100VI první digitální fotoaparát řady X100 vybavený stabilizací obrazu přímo v těle.

V roce 2011 uvedla společnost Fujifilm FUJIFILM X100 jako první model řady X100. Řada X100 si vytvořila jedinečnou pozici, kterou si zákazníci po celém světě velmi cení pro svůj trendy hybridní hledáček, sofistikovaný design, intuitivní ovládání a vysokou kvalitu obrazu s jedinečnou reprodukcí barev.

X100VI je šestou generací modelu v řadě X100. Při zachování oblíbeného designu a kompaktní velikosti je X100VI vybaven novým senzorem X-Trans™ CMOS 5 HR o rozlišení 40,2 megapixelu a vysokorychlostním obrazovým procesorem X-Processor 5 pro podání vysoké kvality obrazu a vysokého výkonu. Navíc byla poprvé v produktu řady X100 začleněna nově vyvinutá funkce stabilizace obrazu v těle s až 6,0 kroky, přičemž se zachovává charakteristická kompaktní velikost a nízká hmotnost řady, která se od předchozího modelu X100V zvýšila jen minimálně.

Na oslavu 90. výročí společnosti Fujifilm v roce 2024 bude vydána speciální edice X100VI v omezeném počtu 1 934 kusů po celém světě. Tyto fotoaparáty budou baleny ve speciální krabici, která bude obsahovat speciální popruh, speciální tlačítko spouště, a kartu s historií. Na tělo fotoaparátu je vyryté logo firemní značky z doby založení společnosti Fujifilm v roce 1934, spolu s jedinečným sériovým číslem.

Vlastnosti fotoaparátu

 • X100VI je vybavený senzorem X-Trans™ CMOS 5 HR s přibližně 40,2 megapixely.
 • Senzor má impozantní strukturu pixelů, která umožňuje efektivně zachytit více světla než jakýkoli předchozí fotoaparát řady X100, a ISO 125, které bylo na předchozím modelu, X100V, pouze možností rozšířené citlivosti, je nyní na X100VI k dispozici nativně.
 • Má celkem 20 režimy filmové simulace, včetně nového režimu „REALA ACE“, který dává fotkám širokou škálu tónů. Režim „REALA ACE“ nabízí věrnou reprodukci barev a vysoký kontrast tonality, což jej činí vhodným pro jakékoliv předměty a situace.
 • Obsahuje algoritmus predikce spolehlivého automatického zaostření i při kontinuálním záznamu pohybujících se předmětů. X100VI používá detekci předmětů AF procesoru X-Processor 5 pro přesné sledování široké škály předmětů. S pomocí AI technologie Deep-learning detekuje zvířata, ptáky, auta, motorky, kola, letadla, vlaky, hmyz a drony.
 • První fotoaparát v řadě X100, který zahrnuje funkci stabilizace obrazu v těle s až 6,0 kroky na 5 osách. Nově vyvinutý systém zajišťuje mírné zvýšení hmotnosti a velikosti ve srovnání s předchozími modely řady X100, ale bez kompromisů v oblasti mobility.
 • Pokročilý hybridní hledáček umožňuje uživateli volně přepínat mezi optickým hledáčkem (OVF) a elektronickým hledáčkem (EVF). Dálkosměrný styl fotografování je vizitkou X100 série. EVF je vybaven OLED panelem s vysokým rozlišením s přibližně 3,69 miliony body, čímž se zvyšuje pohlcující zážitek z focení.
 • „Elektronický dálkoměr“ (ERF) je funkce, která do optického hledáčku (OVF) přidává malý elektronický hledáček (EVF), který zobrazuje ostřící bod, umožňuje zvětšení, kontrolu zaostření a expozice. ERF funkce je velmi vhodná pro akční fotografii, street fotografii apod.
 • Poprvé v řadě X100 je X100VI schopný nahrávat videa v 6.2K/30P.
 • Fotoaparát je také vybaven funkcí sledování AF během natáčení.
 • X100VI podporuje Frame.io Camera to Cloud bez potřeby jakýchkoli dalších příslušenství. Fotoaparát umožňuje uživatelům bezdrátově se připojit k aktivnímu internetovému připojení, přihlásit se na Frame.io a automaticky nahrávat fotky a videa okamžitě po vytvoření, čímž dramaticky urychluje proces práce od snímání po finální úpravy.

Design produktu

 • Stejně jako u předchozího modelu X100V, je pro horní a dolní povrchy těla X100VI použit hliník. Hliník, který má vysokou míru svobody ve formování, je lisován a obráběn pro ostré hrany a povrch je jemně tryskán pro hladkou texturu. Navíc je na povrchu použit anodizovaný hliník, aby byl zajištěn vysokokvalitní vzhled.
 • Ultra tenký naklápěcí LCD monitor X100VI lze uložit do plně rovné polohy, což je design převzatý z X100V. Stylový, integrovaný design těla umožňuje různé styly snímání, od vysokých po nízké úhly. Vysoký výkon dotykové plochy a intuitivní ovladatelnost X100VI ho také činí vysoce funkčním a krásným.
 • Poloha tlačítek na zadní straně fotoaparátu X100VI byla přesunuta na pozici, která je snadno ovladatelná pravou rukou, což umožňuje extrémně pohodlné snímání při pohledu skrze hledáček.

Bohaté příslušenství

 • Pro X100VI je poskytnuta odolnost proti povětrnostním vlivům, když se volitelný adaptérový kroužek AR-X100 a ochranný filtr PRF-49 používají společně s X100VI objektivem. To uživateli umožňuje pokračovat ve fotografování i v náročných povětrnostních podmínkách a být v klidu, když příroda udělá neočekávaný obrat.
 • Volitelná clona objektivu LH-X100 je také kompatibilní s X100VI. Kromě toho, že je lehká a přesně vyrobena z obráběného kovu, je clona chytře navržena tak, aby obsahovala štěrbinu, takže nezasahuje do zorného pole při pohledu skrze hledáček.
 • Dva typy předsádek *5 umožňují uživateli změnit ohniskovou vzdálenost bez změny optického výkonu X100VI, čímž se rozšiřuje fotografické pole.
  1) Širokoúhlá předsádka objektivu (WCL-X100 II)  násobí pevnou ohniskovou vzdálenost přibližně 0,8x a převádí ji na 28mm (ekvivalent formátu 35mm).
  2) Telekonverzní předsádka objektivu (TCL-X100 II) pro zúžení zorného pole násobí pevnou ohniskovou vzdálenost přibližně 1,4x a převádí ji na 50mm (ekvivalent formátu 35mm)
 • Přikoupením samostatně nabízeného koženého pouzdra LC-X100V získá X100VI luxusní vzhled. Paměťovou kartu a baterii lze vložit a vyjmout bez nutnosti vyjmutí fotoaparátu z pouzdra.

 

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely