Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme FUJIFILM GFX100S II

Zpět na články
Sdílej tento článek

Společnost Fujifilm uvádí na trh bezzrcadlový digitální fotoaparát „FUJIFILM GFX100S II“. Nejlehčí GFX se 102Mpix vysokorychlostním snímačem. Výkonný systém IBIS a vysoce přesné automatické zaostřování ještě více zvyšují bezkonkurenční kvalitu obrazu

TOKIO, 16. května 2024 – Společnost FUJIFILM Corporation (prezident a generální ředitel, zástupce ředitele: Teiichi Goto) oznamuje uvedení nejnovějšího modelu bezzrcadlového digitálního fotoaparátu řady GFX, modelu FUJIFILM GFX100S II (dále jen GFX100S II), který je vybaven velkoformátovým snímačem* přibližně 1,7x větším než 35mm full-frame snímač.

*Obrazový snímač s úhlopříčkou 55mm (43,8mm x 32,9mm šířka x výška), který má přibližně 1,7x větší plochu než 35mm snímač.

Fotoaparát GFX100S II je vybaven nově vyvinutým vysokorychlostním snímačem GFX 102MP CMOS II s rozlišením 102Mpix a nejnovějším vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu, který nese označení X-Processor 5. Tyto komponenty jsou jsou umístěny v kompaktním těle o hmotnosti přibližně 883g (včetně baterie a paměťové karty), což z GFX100S II činí nejlehčí fotoaparát této řady. Tato digitální bezzrcadlovka vám umožní si snadno vychutnat mimořádnou kvalitu obrazu.

Fotoaparát GFX100S II nabízí nejen bohaté tonální podání a trojrozměrné vykreslení, které umožňují jedinečné vlastnosti velkoformátového snímače, ale je také vybaven funkcí detekce objektů pomocí umělé inteligence, která se oproti předchůdci (FUJIFILM GFX 100S) výrazně vyvinula. Díky rychlému a vysoce přesnému automatickému zaostřování a vylepšené rychlosti sériového snímání, až 7,0 snímků za sekundu (při použití mechanické závěrky), dokáže přesně zachytit pohybující se objekty jako nikdy předtím. Vylepšena byla také funkce pětiosé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu (IBIS), která dosahuje maximálního výkonu osmi expozičních kroků (dle měření CIPA s objektivem GF63mmF2.8 R WR). Díky těmto pokročilým funkcím zabalených do lehkého a kompaktního těla o hmotnosti přibližně 883 g si můžete vychutnat mimořádnou kvalitu obrazu fotoaparátu GFX v širokém spektru fotografických situací. Pokud jde o výkon videa, můžete natáčet v rozlišení 4K/30p, což umožňuje i vysoce kvalitní produkci videí.

Fotoaparát GFX100S II poskytuje nejen profesionálním fotografům, ale i amatérům, kteří chtějí prozkoumat svět velkoformátové fotografie, ohromující kvalitu obrazu a lepší flexibilitu. Nabízí radost a potěšení z fotografování širokému okruhu uživatelů.

Vlastnosti produktu

(1) Díky velkoformátovému snímači s rozlišením 102 Mpix dosahuje mimořádné kvality obrazu

  • Fotoaparát GFX100S II je vybaven nově vyvinutým velkoformátovým snímačem GFX 102MP CMOS II s rozlišením 102 Mpix, který přináší dechberoucí rozlišení a nejnovějším vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu s názvem X-Processor 5. Navíc přesně zobrazuje zachycené scenérie až do nejjemnějších detailů díky kombinování technologie reprodukce barev vyvíjené po mnoho let u fotografického filmu.
  • Vylepšení struktury pixelů došlo ke zvýšení nasycení nového snímače elektrony, čímž mohlo klesnou základní hodnota ISO na citlivost ISO 80. Při nastavení citlivosti snímače na ISO 80 dokáže fotoaparát pořizovat snímky s větším dynamickým rozsahem a nižším šumem než předchozí model (při fotografování do 16-bit RAW).
  • Mikroobjektivy nového snímače jsou vylepšeny tak, aby se zvýšila účinnost využití světla na okrajích snímače, čímž se oproti předchozímu modelu zlepšila kvalita obrazu a přesnost automatického zaostřování na okrajích snímače.
  • Fotoaparát GFX100S II je vybaven celkem 20 režimy „simulace filmu“, včetně režimu REALA ACE, který kombinuje věrnou reprodukci barev a přenosu tonality. Tato simulace je schopná vyjádřit širokou škálu barev. Výběrem vhodného režimu simulace filmu, který odpovídá fotografovanému objektu nebo scéně, si můžete vychutnat rozmanitou škálu barevných vyjádření, podobně jako při výběru fotografického filmu.
  • Fotoaparát GFX100S II je vybaven funkcí „Pixel Shift Multi-Shot“, která s vysokou přesností ovládá funkci stabilizace obrazu v těle a posouvá obrazový snímač při pořizování snímků. Tato funkce vytvoří 16 snímků ve formátu RAW. IBIS posune snímačem o 0,5 pixelu pro každý snímek. Použitím specializovaného softwaru „Pixel Shift Combiner“ dojde ke spojení 16 souborů RAW a výsledkem je snímek s přibližně 400 miliony pixelů. Navíc v režimu „Real Color“, který zachycuje čtyři soubory RAW s posunem o jeden pixel pro každý snímek, je možné generovat snímky s rozlišením 102 milionů pixelů s naprosto přesnými barvami, a to za pouhou čtvrtinu doby snímání a objemu dat ve srovnání s předchozím modelem.

(2) Výkonný mechanismus IBIS v kompaktním těle vám přiblíží mimořádné podání

  • Díky pečlivě navržené jednotce IBIS a kombinaci gyroskopických senzorů a senzorů zrychlení, které přesně zachycují i ten nejmenší pohyb, spolu s využitím informací o obraze pro detekci chvění a zvýšení přesnosti korekce bylo dosaženo účinnosti až 8 expozičních kroků pětiosé stabilizace. Můžete tak pohodlně pořizovat záběry i v situacích se slabým osvětlením, a to bez stativu.
  • Při vylepšování funkcí IBIS byly zachovány kompaktní rozměry. Tělo GFX100S II má výšku přibližně 104mm a hloubkou přibližně 87mm, což jsou podobné rozměry, jako u předchozích modelů. Oproti předchozí verzi se dále snížila také hmotnost, která dosáhla přibližně 883g, čímž se stal nejlehčím mezi modely řady GFX vybavenými velkoformátovým snímačem s rozlišením 102Mpix.
  • Grip modelu GFX100S II obsahuje texturu „BISHAMON-TEX“*, která zvyšuje pevnost úchopu při držení fotoaparátu v různých úhlech. Ve spojení s vysokým gripem dochází k synergickému efektu a tím lepší podpoře při fotografování z ruky.

*BISHAMON-TEX je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti FUJIFILM Corporation. 

(3) Nezmeškejte rozhodující okamžiky díky vyvinutému vysokorychlostnímu a vysoce přesnému automatickému zaostřování a sériovému snímání

  • Kromě vylepšeného automatického zaostřování na obličej a oči, kterého bylo dosaženo díky pokrokům v algoritmech, je vybaven automatickým zaostřováním s detekcí objektů na bázi umělé inteligence vyvinutou pomocí technologie hlubokého učení. Dokáže detekovat zvířata, ptáky, auta, motocykly, jízdní kola, letadla, vlaky, hmyz a drony*. Díky schopnosti automatického sledování objektu při kontinuálním zaostřování se můžete soustředit na zachycení dokonalého záběru a kompozice. Kromě toho je oproti předchozím modelům vybaven vylepšeným prediktivním algoritmem automatického zaostřování, který umožňuje efektivně zvládat situace se sledováním pohybu.
  • Díky nově vyvinutému vysokorychlostnímu snímači s rozlišením 102 Mpix GFX 102MP CMOS II a zlepšení rychlosti odečítání snímače spolu s nově vyvinutým pohonem závěrky dosahuje výkonu sériového snímání 7,0 snímků za sekundu. Přesně tak zachytí okamžiky, které nechcete zmeškat.
  • Je vybaven elektronickým hledáčkem (EVF) s rozlišením 5,75 milionů obrazových bodů a zvětšením 0,84x. Potlačuje zkreslení a zajišťuje vynikající viditelnost a plynulost obrazu.

*Nastavte „SUBJECT DETECTION SETTING“ na „BIRD“, pokud chcete detekovat hmyz, a na „AIRPLANE“, pokud chcete detekovat drony. 

(4) Možnost nahrávání videa v rozlišení 4K/30p

  • Díky nově vyvinutému snímači GFX 102MP CMOS II je v režimu videa k dispozici základní citlivost ISO100, která zajišťuje ještě vyšší kvalitu obrazu u videozáznamů.
  • Fotoaparát je vybaven funkcí sledování objektu během záznamu videa. Při použití funkce AF-C + Wide/Tracking AF můžete snadno zachytit a zamknout ostření na zamýšlený objekt i v situacích, kdy je přítomno více objektů. Stačí tak učinit dotykem na LCD a tedy vybrání objektu, který chcete sledovat.
  • Nahrávejte plynulý záznam videa v rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu. Na interní SD kartu je možné nahrávat v rozlišení 4K/30p 4:2:2 10bit. Kromě toho je možné nahrávat do formátu Apple ProRes* připojením externího disku SSD pomocí kabelu USB typu C**.
  • Fotoaparát je vybaven technologií „F-Log2“, která nabízí široký dynamický rozsah 13+ EV***, což umožňuje větší flexibilitu při postprodukci. Kromě toho můžete používat simultánně různé formáty videa pomocí různých záznamových médií a výstupu HDMI. Například můžete nahrávat pomocí „F-log2“ na SD kartu a současně sledovat video se simulací filmu na externím monitoru, což je vhodné pro různé video situace.
  • Podporuje funkci Frame.io Camera to Cloud. To umožňuje přímé nahrávání souborů videa a snímků do služby Frame.io, což výrazně urychluje pracovní postup od natáčení až po úpravy.

*Apple ProRes je ochranná známka společnosti Apple Inc., registrovaná ve Spojených státech a dalších zemích.
**Mohou existovat určité režimy záznamu, které nejsou kompatibilní s určitými typy SSD disků. Seznam SSD disků, které byly testovány a u kterých byla potvrzena kompatibilita, naleznete na webových stránkách naší společnosti.
***Interní testování prováděné naší společností.

Volitelné příslušenství

Hand gripMHG-GFX S

Kovová rukojeť zlepšuje úchop a stabilitu při fotografování s většími teleobjektivy a také zvyšuje pohodlí při použití stativu.

Členství v C2PA* a CAI** a vývoj systému*** pro poskytování kontextu a historie digitálních médií

V posledních letech se stalo důležitým celosvětovým tématem tvořit společnost, v níž lze s klidným svědomím provádět tvůrčí a obchodní činnosti s prokázanou pravostí a možností odhalovat falšování fotografií a videozáznamů. Proto jsme se stali členy dvou organizací, Coalition for Content Provenance and Authenticity „C2PA“ a Content Authenticity Initiative „CAI“. Účastníme se projektu, jehož cílem je chránit obsah a jeho tvůrce a uživatele prostřednictvím digitálních důkazů pravosti. Budeme pokračovat ve vývoji systému pro poskytování kontextu a historie, který podporuje pravost obrázků přidáním informací, jako je původ, do souboru obrázku. Toto řešení postupně rozšíříme na naši řadu fotoaparátů GFX a X****, včetně modelu GFX100S II.

*Průmyslová organizace, která formuluje standardy a technické specifikace pro prokazování historie, například původu a historie změn digitálního obsahu.

**Společenství, které vede celosvětové úsilí o podporu používání důkazu původu a historie změn digitálního obsahu.

***Harmonogram spuštění podle zemí nebo regionů bude oznámen, jakmile bude dokončen.

****Plánované nasazení podle potřeby prostřednictvím aktualizací firmwaru. (Harmonogram nasazení bude upřesněn).

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely