Blog
Tiskové zprávy

Autor: Fujifilm

Představujeme objektivy FUJINON GF30mmF5.6 T/S a FUJINON GF110mmF5.6 T/S Macro

Zpět na články
Sdílej tento článek

Nové objektivy schopné fotografovat s funkcí tilt-shift se připojí k řadě objektivů GF, tj. výměnných objektivů pro digitální bezzrcadlovky Fujifilm řady GFX vybavené středoformátovým snímačem*1 o velikosti 1,7násobku 35mm plnoformátového snímače.

Objektivy GF30mmF5,6 T/S a GF110mmF5,6 T/S Macro nabízejí funkci naklápění optické osy a funkci posunu, která umožňuje paralelní posun optické osy, aby bylo možné měnit vztah optické osy k obrazové rovině a záměrně manipulovat s oblastmi zaostření a perspektivy. To vychází vstříc potřebám profesionálních fotografů, kteří chtějí volně zkoumat kompozici a pozice snímků v architektuře, krajině a komerční fotografii. Objektivy s posunem náklonu jsou vybaveny optickou konstrukcí, která zajišťuje přibližně 85mm obrazový okruh pokrývající rozsah nastavení posunu až ±15 mm. Otočný provoz změny směru naklápění a posunu je kombinován s otočným provozem T/S, při kterém se otáčí mechanismus naklápění, aby bylo možné nastavit směr naklápění a posunu do libovolného úhlu od kolmého po rovnoběžný, aby bylo možné použít specializovaný styl fotografování při zachování vynikající kvality obrazu řady GFX.

Objektiv GF30mmF5.6 T/S je širokoúhlý objektiv s výklopným objektivem a ohniskovou vzdáleností 30 mm (ekvivalent 24 mm u 35mm filmu). Potlačuje zkreslení a neduhy, které se obvykle vyskytují u širokoúhlých objektivů, a dosahuje tak vysoké úrovně rozlišení obrazu. Tento objektiv splňuje profesionální potřeby při fotografování krajiny, kdy je zaostřeno vše v záběru od trávy v popředí až po vzdálené hory, nebo při fotografování architektury, kdy je korigováno zkreslení charakteristické pro fotografování vysokých architektur.

 • Pokročilá optická konstrukce, která minimalizuje různé formy aberace a zároveň poskytuje vynikající rozlišovací schopnost obrazu.
 • Objektiv se skládá z 16 optických prvků v 11 skupinách včetně tří asférických částí, dvou prvků ED a jednoho prvku Super ED. Jeho velkorysá konfigurace s použitím asférického prvku s velkou clonou jako předního prvku a tří prvků ED poskytuje pokročilou optickou konstrukci, která eliminuje potřebu elektronické korekce zkreslení a boční chromatické aberace. Sférická aberace, komatická aberace a zakřivení pole jsou maximálně potlačeny, aby bylo dosaženo ostrosti od okraje k okraji i při posunu.
 • Použití jedinečné technologie Nano GI Coating společnosti Fujifilm mírně reguluje index lomu na povrchu objektivu, aby se potlačily zbytečné odrazy světla a omezily duchy a odlesky, které se obvykle vyskytují u širokoúhlých objektivů.
 • Mechanismy naklápění a posunu, které využívají všech výhod středoformátového snímače.
 • Tiling ±8,5° a posun až ±15 mm umožňují ovládat ohniskovou rovinu a perspektivu objektu. Otáčení se změnou směru naklápění a posunu v rozmezí ±90° je kombinováno s otáčením T/S, kdy lze úhel naklápění a směr posunu nastavit od kolmého po rovnoběžný v rozmezí 0°-90°, což poskytuje vysokou míru svobody při fotografování.
 • Objektiv má zabudovaný snímač, který detekuje stupeň posunu a otáčení. Tyto údaje lze kontrolovat v režimu živého náhledu a jsou zaznamenány do obrazových dat, takže je lze použít při zpracování RAW .
 • Kompaktní design zohledňující snadné použití při fotografování.
 • Širokoúhlé objektivy bývají velké. U tohoto objektivu se však podařilo udržet optickou soustavu pokrývající přibližně 85mm obrazový kruh na délce pouhých 138,5 mm a hmotnosti 1 340 g díky optimálnímu rozmístění 16 členů v 11 skupinách, včetně asférických členů a členů ED. Kromě toho je jako přední člen použit asférický člen s velkou clonou, který udržuje filtrový závit objektivu na univerzální délce 105 mm, což uživatelům umožňuje používat různé filtry vhodné pro různé situace včetně krajiny.
 • Objektiv se dodává se stativovým nástavcem, který je pro něj speciálně navržen. Objímka pomáhá udržovat polohu objektu vůči objektivu i během posunu, aby se zabránilo paralaxe, a usnadňuje přesné spojování více snímků.

GF110mmF5.6 T/S Macro je střední makro teleobjektiv s naklápěcím posunem, ohniskovou vzdáleností 110 mm (ekvivalent 87 mm ve formátu 35mm filmu) a maximální reprodukcí 0,5x. Potlačuje různé typy aberací včetně zkreslení, boční chromatické aberace a axiální chromatické aberace, čímž dosahuje pokročilé úrovně rozlišení obrazu. Ohnisková poloha objektu v detailním záběru může být volně řízena, aby vyhovovala potřebám komerční fotografie zátiší apod.

 • Optická konstrukce, která zajišťuje neuvěřitelnou ostrost obrazu
 • Tento objektiv se skládá z 11 optických prvků v devíti skupinách včetně jednoho asférického prvku a dvou prvků ED. Asférický prvek kontroluje komatickou aberaci a zakřivení pole, zatímco prvky ED minimalizují axiální chromatickou aberaci. Konfigurace objektivu se středovou clonou navíc potlačuje zkreslení a boční chromatickou aberaci, aby bylo dosaženo ostrosti od okraje k okraji bez nutnosti elektronické korekce.
 • Tento objektiv dosahuje maximálního zvětšení 0,5x pro fotografování zblízka. Uživatelé mohou volně ovládat ohnisko nakloněním až do blízkosti objektu, což je funkce užitečná při komerčním fotografování objektů, jako je například zátiší.
 • Mechanismy naklápění a posunu, které využívají všech výhod středoformátového snímače.
 • Tiling ±10° a posun až ±15 mm umožňují ovládat ohniskovou rovinu a perspektivu objektu. Otáčení se změnou směru naklápění a posunu v rozsahu ±90° je kombinováno s otáčením T/S, kdy lze úhel naklápění a směru posunu nastavit od kolmého po rovnoběžný v rozsahu 0°-90°, což poskytuje vysokou úroveň svobody fotografování.
 • Objektiv má zabudovaný snímač, který detekuje stupeň posunu a otáčení. Tyto údaje lze kontrolovat v režimu živého náhledu a jsou zaznamenány do obrazových dat, takže je lze použít při zpracování RAW*3 .
 • Kompaktní konstrukce, která snižuje zátěž při fotografování.
 • Tento objektiv měří 149 mm a váží 1 255 g, závit filtru má velikost 72 mm. Používá zaostřovací systém, který vysouvá přední skupinu, aby celková velikost objektivu zůstala kompaktní.
 • Velká pozornost byla věnována konstrukci ovládacích částí, aby bylo dosaženo vysoce funkčního designu, který snižuje zátěž uživatelů při delším fotografování.

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely