Blog
Ambasadoři

Autor: Pavel Nesvadba

S teleobjektivem na jachtu

Zpět na články
Sdílej tento článek

Zprvu jsem se trochu divil, proč Fujifilm přichází s XF 150-600 mm f/5.6-8. Po pár dnech užívání se však údiv překlopil v naprosté nadšení.

Objektiv je překvapivě lehký a skladný. Při zoomování se nemění jeho vnější velikost, to je perfektní jak pro focení, tak pro následný transport na foťáku přes rameno, kde se u většiny podobných zoomů vlivem gravitace objektivy vysunují a je větší šance je poškodit.

Perfektně funguje i optická stabilizace, která mimo jiné umožňuje fotit z ruky (a hlavně vůbec zaměřit objekt) na nejdelší ohnisko v přepočtu 900mm, což by normálně bez stativu nebo opření se bylo velmi obtížné až nemožné. Stabilizace je natolik dobrá, že mi navíc umožnila fotit na malém člunu na volném moři (viz fotky) a to nemám stabilizaci v těle foťáků!!!

Objektiv ostří rychle a s novou generací fotoaparátů to bude ještě úžasnější, bohužel jsem měl možnost to testovat pouze na svých X-T3 a X-PRO3, které se už v dnešní době řadí mezi pomalejší. Kdo nezkusil, tak neuvěří – používání je návykové. Ohnisková vzdálenost poskytuje fantastickou prostorovou kompresi, což ocení jak sportovní a wildlife fotografové, tak i krajináři. Objektiv má takové parametry, že se dá vzít i na aktivity do hor, kde se zvažuje každé kilo (už se těším až to vyzkouším).

K ostrosti výstupů snad netřeba nic říkat, je parádní!

Blog

NEWSLETTER

NEPROMEŠKEJTE ŽÁDNOU NOVINKU

Zadáním emailu potvrzujete souhlas s použitím údajů pro marketingové účely